چگونه هارد مناسب با دستگاه ذخیره ساز خود را انتخاب کنیم؟


How to choose right drive for right NAS?
⁣چگونه هارد مناسب با دستگاه ذخیره ساز خود را انتخاب کنیم؟
⁣هارد دیسک های با توجه مشخصات آنها  که عموما توسط کارخانه های سازنده آنها اعلام می شود کاربردهای متفاوتی دارند و همچنین فناوری های بکار رفته در آنها نقش بسیار موثری در تعیین قیمت آنها نیز دارد.
دیسک های 3.5 اینچی موجود در بازار عمدتا به پنج گروه

Enterprise
NAS Pro
NAS
Surveillance
PC Edition

تقسیم بندی می شوند که هر کدام با توجه به ویژگی ها و فناوری های بکار رفته کاربردهای مختص به خود را دارند.

Sales Manager at QNAP Systems
Enterprise
این دیسک ها جهت استفاده در سرورها و دستگاه های ذخیره ساز حرفه ای تولید شده و از حداکثر فناوری این صنعت در آنها بکار گرفته شده. دیسک ها اینترپرایز با توجه به دور موتور گرداننده دیسک ها داخلی درایو و میزان Cache بکار گرفته شده بر روی کنترلر آنها از بالاترین سرعت جهت نوشتن و خواندن اطلاعات برخوردار می باشند و همچنین طول عمر بیشتری نسبت به سایر دیسک ها دارند. همچنین بدلیل لرزش بسیار کم این دیسک ها در حین کار، امکان بکارگیری همزمان آنها بر روی یک دستگاه بصورت نامحدود می باشد.

NAS Pro
این دیسک ها بصورت اختصاصی جهت بکارگیری بر روی ذخیره سازهای NAS تولید شده اند و غالبا از کیفیت و هزینه بهینه شده ای جهت استفاده بر روی این ذخیره سازها برخوردار می باشند. دیسک های NAS Pro جهت استفاده همزمان حداکثر 24 عدد بر روی یک دستگاه طراحی شده و از Cache و طول عمر نسبتا کمتری در مقایسه با دیسک های اینترپرایز برخوردار می باشند.

NAS
دیسک های NAS نیز مانند دیسک های NAS Pro جهت استفاده بر روی ذخیره سازهای NAS تولید شده اند و از کیفیت و قیمت متناسبی جهت ذخیره اطلاعات بهره مند می باشند با این تفاوت که بدلیل استفاده از فناوری های ضعیف تر که دلیل آن کاستن از قیمت آنها می باشد مناسب برای ذخیره سازها کوچکتر (حداکثر 8 خشاب) می باشند. از این دیسک ها بدلیل ایجاد لرزش بیشتر حداکثر می توان از 8 عدد بصورت همزمان بر روی یک دستگاه استفاده نمود. همچنین این دیسک ها از سرعت و طول همر کمتری نسبت به سری های اینترپرایز و NAS Pro برخوردار می باشند.

Surveillance
این سری از هارد دیسک ها بصورت تخصصی جهت استفاده بر روی NVR ها طراحی شده اند و بدلیل امکانات ویژه ای که جهت ذخیره سازی مستمر تصاویر دارند (80 درصد توان نوشتن و 20 درصد توان خواندن) مناسب استفاده بر روی ذخیره سازها بویژه NAS ها نمی باشند. در صورت استفاده از اینگونه دیسک ها بر روی ذخیره ساز NAS بدلیل پایین بودن توان خواندن اطلاعات از روی دیسک کیفیت و سرعت ذخیره ساز بشدت افت خواهد کرد.

PC Edition
این سری از دیسک ها مناسب جهت استفاده بر روی دستگاه های PC بوده و غالبا از سرعت بسیار پایین تری نسبت به سایر سری های هارد دیسک ها برخوردار هستند. همچنین بدلیل ایجاد لرزش زیاد و عدم توان دیسک در ارائه سرویس بصورت مداوم بسیار سریع تر از سایر دیسک ها دچار آسیب شده و مناسب جهت استفاده بر روی ذخیره ساز ها نمی باشند.

ترافیک بازدید از سایت

ریز ترافیک

تماس با ما *

مشاوره و اموزش

  • تلفنهای  پشتیبانی:

    مدیر فروش : 09036080324
  • 02188017229

  • فکس:
  • info (a) qnap123.com

  • مشاوره رایگان
  • ادرس: توانیر، خیابان گنجوی ، نبش کوچه همسایگان
    ساختمان همسایگان

خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را واردنمایید.

آدرس ما روی نقشه گوگل google map

با کلیک بر روی نقشه از روی مسیریاب موبایل به مقصد برسید

لینک های گروه ها و کانال هایQNAP123

لینک گروه های تلگرام

اتاق مشاوره QNAP
اتاق مشاوره QNAP
#QNAP
#QNAP
مهندسي
#QNAP
https://t.me/QNAP123
#QNAP